Technologia St. Croix

Wędki amerykańskiej firmy St.Croix to bez wątpienia lider w dziedzinie produkcji zaawansowanych technologicznie wędek . Od wielu lat St.Croix wiedzie prym wśród wszystkich firm wędkarskich na świecie. Zastosowane technologie stają się wzorem do naśladowania dla konkurencji.

Dział Badań i Rozwoju St. Croix to bez wątpienia najlepsi specjaliści w branży. Firma co roku inwestuje ogromne fundusze w najnowsze materiały i techniki obróbki.  Żaden inny producent wędek nie może się poszczycić tyloma przełomowymi dla branży wędkarskiej osiągnięciami. Inżynierowie i specjaliści nieustannie pracują nad tym, by wędki St. Croix uczynić jeszcze bardziej wytrzymałymi i responsywnymi, a przy tym lżejszymi.

Technologie stosowane w wędkach St.Croix

Znając zawiłości technologiczne nieco łatwiej będzie nam dokonać wyboru wędziska. Zastosowane materiały, komponenty oraz wykorzystanie technologie pozwalają wstępnie i dość teoretycznie zapoznać się z walorami jakie oferuje dane wędzisko. Jednak jeśli chciałbyś dowiedzieć się jak dokładnie sprawuje się wędka w okreslonych parametrach sugerujemy przeczytać więcej o tym jak wybrać wędkę st.croix

INTEGRATED POLY CURVE TECHNOLOGY

Technologia obróbki blanków Integrated Poly Curve® (IPC®) to jedno z najważniejszych osiągnięć inżynierów St. Croix. Pozwala ona na wygładzenie punktów przejściowych (nierówności) podczas budowy blanku, dzięki czemu wędki wykonane w tej technologii odznaczają się płynnością pracy, a także zwiększoną wytrzymałością i czułością.

ADVANCED REINFORCING TECHNOLOGY

Advanced Reinforcing Technology™ (ART™) to niespotykane włókno węglowe, dzięki któremu blank uzyskuje nawet 10x większą moc nie zwiększając przy tym swojej średnicy i wagi. Technologia ART™ wzmacnia znacznie odporność blanku na duże obciążenia, zapobiegając jego odkształcaniu przy pracy z ciężkim zestawem czy zaciętej walce z dużą rybą. Jest to także bardzo ważny element w projektowaniu elementów łączących w wędkach wieloczęściowych.

FORTIFIED RESIN
SYSTEM

FRS to kolejna przełomowa technologia ze stajni. Łączy ona wzmocnioną super-żywicę ze sterowanymi komputerowo piecami do obróbki termicznej, zapewniającymi optymalną temperaturę i zarządzanie czasem w trakcie procesu utwardzania. System ten zapobiega mikro odkształceniom włókien, utrzymując je w odpowiednim położeniu. Blanki wytworzone przy użyciu technologii FRS podczas testów wykazują o 33% większą moc, niż te wyprodukowane przy pomocy tradycyjnych metod.

TAPER ENHANCEMENT
TECHNOLOGY

Innowacyjna technologia budowy blanków Taper Enhancement Technology (TET) jest owocem wielu lat badań i testów inżynierów z St.Croix. Opiera się ona na precyzyjnie wyciętych i kabłąkowatych formach na banki, powstałych dzięki najnowocześniejszym, sterowanym komputerowo maszynom do wycinania form. W połączeniu z technologią IPC, uzyskujemy blanki charakteryzujące się zwiększoną czułością i ulepszoną pracą. Technologia TET to ogromny krok naprzód w stosunku do wcześniejszych metod, polegających na ręcznym wycinaniu form w prostej linii.

Materiały stosowane w wędkach St.Croix

 • Średniomodułowe włókno węglowe o większej wytrzymałości niż powszechnie stosowane w wędkach innych marek
 • Najpopularniejszy materiał który odznacza się lekkością, wytrzymałością i czułością, czyli wszystkim tym, czego oczekujemy od wędek St. Croix
 •  Średniomodułowe włókno węglowe o większej wytrzymałości niż powszechnie stosowane w wędkach innych marek
 • Najpopularniejszy materiał który odznacza się lekkością, wytrzymałością i czułością, czyli wszystkim tym, czego oczekujemy od wędek St. Croix

 

 • Wysokomodułowe włókno węglowe o dużej wytrzymałości
 • Z jego użyciem produkowane są lekkie i czułe wędki, odznaczające się jednak potężnym zapasem mocy
 • Wysokomodułowe włókno węglowe o dużej wytrzymałości
 • Z jego użyciem produkowane są lekkie i czułe wędki
 • Zbliżone do włókna SCV, jednak bez powłoki węglowej
 • Łączone z technologią FRS
 • Wysokomodułowe włókno węglowe o dużej wytrzymałości, wyposażone w powłokę węglową
 • Dzięki niemu powstają najbardziej czułe, lekkie i najmocniejsze wędki
 • Najlepszy materiał do produkcji blanków, używany wyłącznie przez St.Croxi
 • Łączone z technologią FRS
 • Bardzo wytrzymałe włókno węglowe o najwyższej modułowości, wyposażone w powłokę węglową
 • Wydajny materiał który pozwala na dodanie mocy przy minimalnym przyroście ciężaru
 • Ma zbyt wysoką modułowość by być używane samodzielnie – stosowane jest tylko w połączeniu z innymi rodzajami włókien węglowych
 • Łączone z technologią FRS

Poznaj wszystkie serie wędek St. Croix